Publikováno 25. 1. 2017
nepříjemná novinka

Cesty do Německa se prodraží! Za jízdu po dálnici se nově bude platit

Dálnice Německo - ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Řidiči osobních aut by měly v příštích letech platit za jízdu po německých dálnicích. Tamní vláda dnes zavedení mýta pro osobní auta schválila. Poplatek by měl být zaveden v roce 2018 nebo 2019.

Doposud za jízdu po dálnici platily v Německu jen nákladní auta, nově by se poplatky vztahovaly i na auta osobní. Německo ale chce domácí řidiče před těmi zahraničními zvýhodnit. Mýtné by sice platili tak jako všichni ostatní, ale stát jim chce přesně o stejnou částku snížit daň z motorových vozidel. Majitelé ekologicky šetrných aut na novince mohou dokonce vydělat, daň se jim totiž sníží ještě víc.

 

Proti tomuto rozhodnutí se ale brání sousední země, které takové nastavení mýta považují za diskriminační. Ve středu odpoledne proto v Bruselu zasednou u koordinační schůzky, které se zúčastní také Česko. Plánují na Německo podat žalobu. Jestli ji Česko podpoří, není zatím jasné.

 

 

Za desetidenní dálniční známku by řidiči už brzy měli zaplatit od 2,50 do 25 eur (asi 70 - až 680 korun), a to podle výše emisí auta. Roční známka potom vyjde maximálně na 130 eur (asi 3500 korun).
 

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.1. | 19:30 Roman Skala
3
Myslím, že můžete uvádět cenu v Syrských librách. Středozemní moře se začíná ...
25.1. | 13:23 Ukradeny Trotl
1
A kamióny s uprchlíky to budou mít taky dražší a nebo budou mít vyjímku? Že ...
24.3. | 10:54 Jiří Němčanský
1
Náhlasit nevhodný komentář
No říkám si : jaké emise mají osobáky svištící 130 km/hod a se spotřebou cca 7 lt/100 km a nebo já s dieslem 1,9 TDi jedoucí se spotřebou cca 5,2 lt/100km. Nevím proč moje auto je v EU3 když splňuje limity EU5 v pohodě dle emisní kontroly. Dieselgate asi Němcům nestačil.
28.1. | 11:07 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Takže zase další daň z chudoby! Jste bohatí, tak máte nejmodernější auto, tudíž z nejlepším emisní třídou! Ti nejbohatší mají těžké ofroady, které mají více emisí než starší malé auto s horší emisní třídou, takže je to přímý trest za vaší chudobu!
25.1. | 19:30 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím, že můžete uvádět cenu v Syrských librách. Středozemní moře se začíná oteplovat.
25.1. | 16:56 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nám to zase všechno zdraží.Dobré zprávy vypadají jinak.
25.1. | 14:41 tomáš fuk
2
Náhlasit nevhodný komentář
TAK JE TO TAK JAK TO ZNÁME ČÍM VĚTŠÍ LUMP TÍM VĚTŠÍ ŠTĚSTÍ BOHUŽEL ASI BYCH REDĚJI PODPOŘIL CZEXIT JAK SI VĚČNĚ NECHAT SRRÁTT NA HLAVU.
25.1. | 14:38 tomáš fuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel myslím že na to mají právo ALE......cena desetidenní známky atd se bude odvozovat podle emisní normy daného vozu tak to zrovna sedí od země kde se provádějí největší emisní podvody na světě takže aby to bylo fér musela by cena známek být jednotná jako unás v ČR.
25.1. | 13:44 fsolution
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak doufám,že reakce bude z české strany následovat.Dálniční známky pro skopčáky za dvojnásobek.
25.1. | 13:23 Ukradeny Trotl
1
Náhlasit nevhodný komentář
A kamióny s uprchlíky to budou mít taky dražší a nebo budou mít vyjímku? Že bych si nalepil na auto: https://goo.gl/iKiiV3 nějakou nálepku s nápisem "Převážím naše potřebné" a nebo zůstal raději doma. Z televize se stejně dozmím co potřebuji. :D