Publikováno 15. 3. 2017
poruchy zraku

Barva světel přístrojové desky může zabíjet! Která je ta nejhorší?

Divka v červené sukni za volantem
Zdroj: Profimedia

Zrak je pro řidiče tím nejdůležitějším smyslem a pokud ho nemá v pořádku, ohrožuje sebe i ostatní. Na to, jak naše oči zvládají vnímat, co se děje na silnici i v autě, má vliv a přístrojová deska, resp. její barva. Pro některé lidi může být i smrtelně nebezpečná.

Ať chceme nebo ne, my řidiči dáváme svým očím co proto a chceme po nich, aby střídavě ostřily do dálky na silnici, rozlišovaly značky, periferně vnímaly, co se děje stranou, a naopak stejně rychle sledovaly, co je blízko – přístroje a ukazatele na palubní desce. Zvládnou to oči a my s nimi? Vůbec ne, zvláště pokud jsme krátkozrací, to pak běžně jedeme i desítky metrů poslepu. Ústřední automotoklub odpověděl na otázku, proč to tak je.

 

Řidič potřebuje na to, aby sklonil hlavu například k rychloměru a zase zpět k dění na silnici, v průměru 0,5 - 3 vteřiny. Záleží to na mnoha faktorech - věku, kondici, pozornosti ale také zkušenostech řidiče. Za tuto dobu ujede auto při rychlosti 100 km/h až 86 m, při 160 km/h pak dokonce 132 m. Během této doby řidič nic nevidí a vozidlo jakoby řídil slepý.

 

Dvě procenta řidičů nerozeznají červenou

Účastník silničního provozu by měl mít normální barvocit (rozlišování barev). Poruchou barevného vidění jsou postiženi převážně muži (8 %) a jen asi 0,4 % žen. Asi 80 % barvoslepců má lehčí poruchu vnímání zelené barvy a 25 % poruchu těžší. Lehkou poruchu vnímání červené barvy má 10 % lidí a 15 % trpí poruchou těžší. Podle nových výzkumů je asi 1,5 - 2,0 % účastníků silničního provozu postiženo poruchou vnímání červené barvy.

 

 

Neznamená to přitom, že by takový řidič například nepoznal červenou na semaforu. Vada může mít mnohem zákeřnější následky. U těchto lidí musíme předpokládat, že zvláště znečištěné brzdové a obrysové svítilny poznají později, nebo vůbec ne.

 

Barva přístrojů je důležitá

Barva přístrojové desky není jen otázkou estetiky, pro lidi, kteří mají s rozeznáváním barev potíže, hraje zásadní roli. Různé automobilky využívají na přístrojové desce různé barvy. Automobilka Saab preferovala za své existence zelenou, Ferrari prošla cestou od bílé přes červeno-oranžovou k zelené. V Porsche využívají žluté. Koncern Fiat preferuje zelenou a oranžovou barvu. Ford považuje za uklidňující zelenou, zatímco Opel upřednostňuje neutrální bílou. 

 

Mercedes-Benz využívá žlutou, ale pro počet najetých kilometrů a vnější teplotu modrou. BMW používá od roku 1987 oranžovou, protože se mylně domnívá, že vhodná směs červené a zelené kompenzuje obě nejčastější poruchy barevného vidění. Audi má bílé pozadí se šedými nebo namodralým číslicemi a VW modré diody.

 

 

Jak barvy působí?

Obecně podle odborníků platí tyto zásady:

U poruchy vnímání červené barvy je výrazně zkráceno spektrum na dlouhovlnném konci. Při této poruše je lépe vnímána žlutá a modrá barva. Červená sice neruší adaptaci na tmu, ale zhoršuje vidění u presbyopů do blízka (porucha zraku související s vyšším věkem, neschopnost zaostřit na blízko). 

 

Zelené plochy jsou vhodné pro presbyopy. Umožňují jim dlouhé dostatečné vidění do blízka i s brýlemi do dálky.

 

Modrá barva je u starších řidičů nejméně vhodná. Jejich stárnoucí nitrooční čočka ztrácí elasticitu a stává se nažloutlou nebo nahnědlou. Dopadající světlo je pak silně absorbováno a rozptylováno. Modré světlo způsobuje také snadnou myopizaci (oko se stává krátkozrakým, nevidíme do dálky).

 

Bílé světlo může oslňovat. Světlé znaky na tmavém podkladě však zlepšují kontrast.

mom TN.cz

Diskuze

15.3. | 21:42 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
TADY VIDITE !!!! ZE TY MLADY ZAMINDRAKOVANY POLICAJTI !!! CUCACI !!!! CO SI LECI MINDRAKY !!! PROTOZE JIM ASLUZEBNA NA SLUZEBNE NEDALA !!! STARSI LIDI SIKANUJI MODROU !!! MODRYMI SVETLY !!! AZ JSOU RIDICI MEKKY A POVOLNY !!! SPRAVNY SPORTRIDIC PO 25 ROCE VEKU !!!! NOSI ANTIBLUE BRYLE !!! BLUE BLEEEE
15.3. | 18:03 rexrothak
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem mrtvej,jsem mrtvej,jsem mrtvej..