Aktualizováno 14.9. 2017 14:01
Živě z Frankfurtu

525 koní, vysoký podvozek a hromada seběvědomí

Land Rover
Zdroj: Archiv

Land Rover nenechává bez odpovědi extrémní Mercedesy a představuje ručně montované Discovery SVX. Na fotkách to možná tak nevypadá, ale v reálném světě se z něj posadíte na zadek!

Má vyšší světlou výšku, vypadá jak kdyby ho opancéřovali a kdybyste s ním někde náhodou zapadli, tak vás vyprostí jen tank, protože tam žádné normální auto nedojede. Přitom pořád umí jet pekelně rychle i po normální silnici a řidiče i posádku rozmazluje nezapomenutelným komfortem... Až ho v roce 2018 začnou vyrábět, stane se Discovery SVX prvním ručně montovaným Land Roverem v nově vybudovaném centru SVO (Special Vehicle Operations).


DOPORUČUJEME: Mercedes G 4x4 i jako luxusní kabriolet od Maybachu

 

Model SVX vychází z běžného Discovery, ale stojí na novém podvozku a má speciálně naladěné systémy Terrain Response 2 a  Active Roll Control. Umí tak zajistit maximální průchodnost terénem, ale na dálnici se zase auto doslova přilepí k silnici a systémy pro jízdu v terénu využije pro omezení naklánění karoserie. Pod kapotou bude jen jeden motor, kompresorem přeplňovaný benzínový osmiválec naladěný na 525 koní a 625 Nm. Ruku v ruce s tím jsou úpravy převodovky a pohonu všech kol.

BAVÍ VÁS AUTA? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

 

Designové úpravy nemá snad ani smysl komentovat, je jich spousta a nejlépe k tomu poslouží fotogalerie.


DOPORUČUJEME: Nejlepší off-road na světě? Dost možná tato bláznivá bugina!

 

114

FOTOGALERIE: Land Rover Discovery SVX

Zdroj: Land Rover

Land Rover - 28

Hodnocení: 

TN.cz